Ten produkt nie jest już dostępny

Materiał muchowy Super Floss Vision FlyFishing

OCENA:
-/5 (ocen: 0)
 
Jest to fanastyczny materiał do konstruowania tułowi średnich i małych much, głównie suchych, nimf i tradycyjnych mokrych. Super Floss to cienka, spłaszczona i  błyszcząca lameta, dająca się naciągać jak guma przy owijaniu dookoła trzonka haczyka. Można więc nawijać z niej tułowie grubsze i cieńsze, w zależności od tego, jak mocno naciągniemy pojedyncze włókno. Łatwo więc stworzyć stożkowy korpus muchy. Istotnie ma się takie odczucie jakby...

czytaj więcej »

Model kolor długość [m] Dostępność Cena
bright orange ok. 15
brakbrak
---
81821 brown ok. 15
brakbrak
---
81822 bright green ok. 15
brakbrak
---
81832 olive ok. 15
brakbrak
---

Jest to fanastyczny materiał do konstruowania tułowi średnich i małych much, głównie suchych, nimf i tradycyjnych mokrych. Super Floss to cienka, spłaszczona i  błyszcząca lameta, dająca się naciągać jak guma przy owijaniu dookoła trzonka haczyka. Można więc nawijać z niej tułowie grubsze i cieńsze, w zależności od tego, jak mocno naciągniemy pojedyncze włókno. Łatwo więc stworzyć stożkowy korpus muchy. Istotnie ma się takie odczucie jakby stosowało się gumowy jedwab, tworzący lśniący tułów. Ponadto Super Floss jest lekko transparentny. W zależności więc od tego jaki damy pod niego podkład, jeden kolor będzie przybierał różne odcienie. Daje to niesamowite możliwości tworzenia przeróżnych kolorystycznie much, a to niezwykle ważne przy dopasowywaniu koloru na przykład nimfy przy jakże wybrednym lipieniu.

Możemy wykorzystywać Super Floss nie jako podstawowy materiał tułowia, ale jako przewijkę. Z pomiędzy zwojów będą wówczas wystawać fragmenty pióra lub dubbingu.Przy konstruowaniu super cienkich tułowi na maleńkich muszkach można spróbować rozdzielić pojedyncze płaskie włókno (około 1 mm)  na cieńsze nitki. Nie jest to łatwe, bo Super Floss jest dość mocny i spoisty, ale daje się rozdzielać na cieńsze pasma. Z tego materiału również można wykonywać nóżki nimf i niewielkich streamerków. Miękki gumowaty materiał pracuje dobrze w wodzie sprawiając wrażenie żywych nóg. 

W opakowaniu mieści się około 15 metrów flossu.

Producent: 

Vision FlyFishing

Kategoria: 

Materiały muchowe

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: