Kącik eksperta - cz.8

Czytelnik pyta: Witam Panie Łukaszu. Czy zechciałby Pan umieścić podstawowe informacje nt firm wędkarskich jak Daiwa, Kormoran, Konger itp. wszystkich dostępnych w sklepie wędkarski.com. Chodzi mi o informacje z jakiego kraju pochodzi firma, rok założenia, związani znani wędkarze itd. Byłoby fajnie o tym poczytać, a informacje w necie są często sprzeczne lub niepełne. Gdyby zamieściłby Pan opis tych firm to jest to kolejna wskazówka dla klienta w wyborze sprzętu. Dziękuję i pozdrawiam Viktor.


Poruszył Pan bardzo ciekawy temat. Jak najbardziej mogę przygotowywać takie zestawienia odnośnie producentów wędkarskich. Jak już wspomniałem w poprzednich wpisach na blogu, w lutym i marcu odbędą się targi wędkarskie, na których będą obecni zarówno czołowi producenci sprzętu, jak i firmy dopiero co zyskujące w oczach wędkarzy. Zaraz po powrocie dla wszystkich czytelników przygotuje specjalne wpisy, odnośnie najciekawszych wystawców targów. W takim wpisie przybliżę właśnie sylwetkę producenta, nowinki na sezon 2013, a także postaram się przeprowadzić wywiady, z których na pewno dowiemy się kilku ciekawych rzeczy. Tak więc musimy uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Mam nadzieję, że te informacje przydadzą się wszystkim wędkarzom wymieniającym sprzęt na nowy sezon.

 

Czytelnik pyta: Witam Pana mam takie pytanie. Mógłby mi Pan pomóc w wyborze zestawu spławikowego?  Mieszkam nad Wisłą i często uczestniczę w zawodach a jestem dopiero początkującym wędkarzem. Dziękuje.


Jeśli możesz napisz coś o warunkach panujących na łowisku. Łowienie na różnych odcinkach rzeki diametralnie różni się od siebie. Także choć w niewielkim stopniu prosiłbym o przybliżenie Twojego odcinka rzeki. Co mogę stwierdzić na pewno to fakt, że takie rzeczne wędkowanie różni się od wędkowania w wodach stojących czy kanałach. Musimy użyć innego zestawu, spławików, czy zanęt. Jeśli nie będziemy potrafili dostosować się do warunków panujących na łowisku niestety ale poniesiemy klęskę.Autor: Łukasz Kolasa, 22-01-2013

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy