Wywiad z Maciejem Respondkiem z Kreative Kingdom

Tak jak wspominałem jeszcze przed targami Rybomania 2013, będę zamieszczał na łamach bloga wywiady z producentami sprzętu. Dzisiaj wywiad z Panem Maciejem Respondkiem z Kreative Kingdom - oficjalnego dystrybutora takich marek jak Abu Garcia, Berkley, Mitchell, Penn, Shakespeare, Spiderwire i Stren. Pan Maciej opowie o ofercie na sezon 2013.

 

Dziękuję za czas poświęcony na rozmowę. Jest mi niezmiernie miło przeprowadzić wywiad z oficjalnym dystrybutorem znanych wędkarskich marek takich jak: Abu Garcia, Berkley, Mitchell, Penn, Shakespeare, Spiderwire i Stren. Czytelników na pewno zainteresuje oferta na sezon wędkarski 2013. Wasza oferta jest bardzo szeroka i nie sposób będzie zapytać o wszystko. Czym zaskoczycie wędkarzy w 2013 roku?

 

Na sezon 2013 zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem jest wprowadzenie do oferty Penn'a całkowicie nowej, 5 edycji legendarnego kołowrotka Spinfisher, która od razu zdobyła uznanie wśród wędkarzy i ekspertów wygrywając na targach wędkarskich ICAST nagrodę „Najlepszy Nowy Produkt”. Spinfisher V posiada sprawdzone rozwiązania dostępne w innych wspaniałych seriach kołowrotków Penn (Slammer czy Battle), jak w pełni aluminiowy korpus, rotor i szpulę czy niezawodny i mocny a jednoczęsnie płynny i precyzyjny system hamulcowy HT-100™. Innowacją jest wprowadzenie dodatkowego systemu uszczelnienia przekładni i hamulca, dzięki czemu Spinfisher V sprawdza się za każdym razem nawet w najtrudniejszych warunkach. Seria Spinfisher V oferuje w sumie 8 rozmiarów z przednim hamulcem i 3 z wolnym biegiem, a więc oferuje kołowrotki typowo spinningowe (modele 3500, 4500, 5500), pełnomorskie (6500, 7500, 8500), „Big Fish” (9500, 10500) oraz dla karpiarzy (4500LL, 6500LL i 8500LL).

 

Penn Overseas Pro Boat – propozycja dla wędkarzy morskich

 

Wśród nowości warto na pewno zwrócić uwagę na odświeżoną, znakomitą serię niskoprofilowych multiplikatorów castingowych Abu Garcia Ambassadeur Revo 3. Inżynierom Abu udało się poprawić ich ergonomię, obniżyć wagę oraz wprowadzić kolejne innowacje technologiczne. Dzięki temu wędkarze otrzymali najlepsze multiplikatory niskoprofilowe obecnie dostępne na rynku.
Dużym wydarzeniem w sezonie 2013 będzie również wprowadzenie nowej serii bezzapachowych, miękkich przynęt Berkley Flex. Produkowane w USA z najwyższej jakości materiału, pięknie wykonane i koloryzowane, pozwalają wędkarzowi zdecydować o ich optymalnym zastosowaniu przy polowaniu na dowolnego drapieżnika

 

Jeden z modeli kołowrotków Penna z serii Spinfisher V


Na jakie produkty powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę?

 

Poza nowościami, w ramach bardzo bogatej i zróżnicowanej oferty Pure Fishing warto zwrócić uwagę na sprzęt morski Penn'a - wędki Overseas Pro oraz multiplikatory Fathom i Squall, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Posiadamy wyjątkowy asortyment plecionek i żyłek klasy premium. W tym segmencie największym powodzeniem cieszą się takie produkty jak Berkley Nanofil, Berkley Whiplash, Berkley Trilene, Spiderwire Stealth Code Red, Stren Sonic, Stren Original Mono. Wśród najlepiej sprzedających się produktów na pewno warto wymienić kołowrotek spinningowy Abu Garcia Orra SX, ultra-lekki kołowrotek magnezowy Mitchell Mag Pro Extreme, kołowrotek morski Penn Battle.

 


Abu Garcia Tormentor – jedna z nowości na sezon 2013

 

Jak podsumujecie ubiegłoroczny sezon. Który produkt odniósł największy sukces?

 

Rok 2012 z naszej perspektywy był dobry. Udało się nam przekonać sklepy wędkarskie do jakości naszego sprzętu i dzięki temu rozszerzyliśmy znacząco naszą sieć sprzedaży. Co ważniejsze, udało się nam zaistnieć ponownie w świadomości samych wędkarzy. Konsumenci wiedzą, że produkty takich znakomitych marek jak Penn, Abu Garcia, Mitchell czy Berkley znowu są dostępne na rynku polskim. A to że są wysoce pożądane, nie muszę nikogo przekonywać. W najbliższym czasie planujemy zwiększyć wysiłek w różnego rodzaju akcje promocyjne. Właśnie zakończyły się targi Rybomania w Poznaniu, na których byliśmy jednym z najbardziej obleganym wystawcą. W lutym uruchomiliśmy nową stronę internetową o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Mamy zamiar rozpocząć współpracę z mediami związanymi z rynkiem wędkarskim. Sądzę, że uda nam się również jeszcze w tym roku wprowadzić kilka nietuzinkowych rozwiązań marketingowych, które pozytywnie zaskoczą społeczność wędkarską.

 

Jaki przekaz macie do wędkarzy na nadchodzący sezon? Czego życzycie?

 

Wędkarzom na sezon 2013 życzymy wciąż tego samego, czyli czerpania przyjemności ze wspaniałego hobby, jakim jest wędkarstwo. Życzymy niezapomnianych chwil spędzonych z przyjaciółmi i rodziną na łonie natury. No i oczywiście życzymy złapania niejednej rekordowej ryby.

 

Jak ocenia Pan Targi wędkarskie Rybomania 2013?

 

Cele jakie sobie postawiliśmy przed targami Rybomania zostały osiągnięte. Odbyliśmy sporo rozmów handlowych z potencjalnymi, nowymi klientami. Czas pokaże, jaki będzie ich wymierny efekt. Spotkaliśmy się z naszymi dotychczasowymi klientami, co zawsze jest miłe i dobre dla utrzymania długofalowej współpracy. Oprócz tego wykorzystaliśmy szansę pokazania szerokiego asortymentu produktów Pure Fishing wędkarzom z całej Polski. W czasach coraz mocniejszej pozycji handlu internetowego ważne jest, aby wędkarz miał okazję machnąć kijem i zakręcić kołowrotkiem.

 

Dziękuję za rozmowę.Autor: Łukasz Kolasa, 10-03-2013

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

2013-03-10 18:01:18

Więcej takich wywiadów i więcej nowości oczywiście ze zdjęciami. Głównie nowości przynęt spiningowych.

Wiktor B