Recenzja torby spinningowej z pudełkami Team Dragon

 

Podstawą dobrej organizacji na łowisku i w „kąciku” ze sprzętem wędkarskim są torby i pokrowce wędkarskie. Pojemna torba wraz z odpowiednimi pudełkami skutecznie pomieści przynęty, zanęty, haczyki, żyłki, przypony i inne akcesoria. Pokrowce zaś zbiorą w jednym miejscu wędki, czy też podbierak. Takie uporządkowywanie ekwipunku zapobiega  niszczeniu wędek, kołowrotków i gubieniu małych akcesoriów.

 

Jest to ważne zarówno dla spinningistów, grunciarzy jak i wszystkich innych wędkarzy. Dobre uporządkowanie zapewni, że będąc na rybach nie stracimy cennego czasu na chaotyczne poszukiwanie jakiegoś akurat potrzebnego przedmiotu :D . Często takie poszukiwanie może to skutkować  utratą dobrego humoru i przyjemności z łowienia. W dalszej części wpisu opiszę Wam jedną z  niezawodnych toreb wędkarskich dla spinningistów, która może służyć każdemu przez długi, długi czas. 

 

Jakie cechy powinna mieć taka torba, abyśmy byli z niej zadowoleni przez długie lata?

1. Sztywne ścianki- według mnie najważniejsze to właśnie to , aby miała usztywnione ścianki. Każdy chyba wie jak boki zapadające się do wewnątrz torby mogą wyprowadzić z równowagi. Torba uszyta ze sztywnego, twardego materiału skutecznie ochroni nas przed tą dawką nerwów.
2.  Wodoodporna- ważne też jest aby materiał był nieprzemakalny. Woda przedostająca się do środka może zaszkodzić sypkim zanętom, a także sprzyja powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. 
3.  Możliwość noszenia na ramieniu i w dłoni- torba powinna mieć możliwość noszenia zarówno na ramieniu, jak i w dłoni. Zmieniając sposób noszenia zapobiegniemy bólowi ramienia :D
4.  Kilka kieszeni- przydatne jest kilka różnych kieszeni, aby nie mieszać  wszystkiego  razem w jednej przegrodzie. To jeszcze bardziej usprawni naszą pracę na łowisku.
5.  Wytrzymałe zamki- zamki powinny być solidne, aby któregoś dnia , będąc na wyprawie wędkarskiej nie okazało się, że nie możemy zamknąć torby.

 

Wszystkie te zalety, a nawet więcej posiada Torba Spinningowa Team Dragon 91-09-003. Na początek może trochę suchych faktów. Wymiary torby to:

- Długość: 37cm
- Szerokość: 23cm
- Wysokość: 24cm

 

 

Jest wykonana z nieprzemakalnego nylonu. Materiał ten jest odpowiednio sztywny. Dodatkowe usztywnienia na krawędziach dają solidną i trwałą  konstrukcję. Regulowany pasek  z miękką wkładką na ramię daje komfort noszenia, co jest ważne przy  kilkugodzinnych wędrówką w poszukiwaniu drapieżników. Dodatkowo oczywiście posiada uchwyty, spinane rzepem, do noszenia w dłoni. Mocne, japońskie zamki gwarantują nam, że nigdy nie będziemy męczyć się z zacinaniem przy zasuwaniu. Wystarczy oczywiście pilnować, aby nie dostawał się tam ziarenka piasku. Oprócz komory głównej, torba posiada kieszeń przednią i dwie mniejsze kieszenie górne. Dużym atutem tego produktu, są cztery pudełka na przynęty w komplecie. Pudełka są idealne dopasowane do wymiarów głównej kieszeni. Dzięki temu każdy kto kupi ta torbę nie musi się martwić o dobranie do niej odpowiednich pudełek. Dodatkowym udogodnieniem jest to, że pudełka te posiadają regulowane długości przegródki. Daje to dużą swobodę w grupowaniu różnych typów przynęt, a nawet akcesoriów spinningowych pomiędzy pudełkami. Pudełka zamykane na zatrzaski dają pewność, że przynęty nie wysypią się nam na ziemię. Pozostałe kieszenie umożliwiają rozmieszczenie innych rzeczy przydatnych na łowisku, w taki sposób, żeby zawsze szybko i bez kłopotów wyciągnąć je z torby. Większa kieszeń przednia może być miejscem na termos z herbatą lub prowiant, który często przydaje się na dłuższych wyprawach. Może to być też miejsce na mniejsze pudełko z przynętami, główkami jigowymi, albo portfel na przypony. Małe kieszenie to miejsce na przedmioty, które wymagają szybkiego dostępu, np.: rozwieracz, szczypce, obcinacz do żyłki, miarka, czy też komórka. Tutaj każdy ma zupełną dowolności może rozmieszczą akcesoria w kieszeniach według własnych upodobań. Torba nadaje się dla spinningistów łowiących z brzegu jak i dla tych łowiących z łodzi. Warto wspomnieć o tym, że od spodu torba posiada antypoślizgowe gumowe „nóżki”, które stawiają ją stabilniej na podłożu i zapobiega przesuwaniu po podłodze łódki w czasie dryfowania. 

 

 

Kończąc mój wpis, chciałbym polecić ten zakup wszystkim łowcom drapieżników. Całość jest wykonana estetycznie i solidnie. Wszystko to sprawia, że jest to towar z górnej półki. Myślę że za tą cenę, w jakiej jest ona dostępna w sklepach, naprawdę warto w nią zainwestować. Ta torba będzie służyć  wędkarzowi przez wiele lat, wystarczy tylko ją szanować. A właśnie, nie wspomniałem o najważniejszym. Torba wędkarska Team Dragon z pudełkami jest dostępna tu na miejscu, na wedkarski.com:

 

http://www.wedkarski.com/pokrowce-torby/1832-torba-spinningowa-team-dragon-z-pudelkami-dragon.html

Autor: Krzysztof Ciborowski, 26-02-2014

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy