Nowości 2015 - Daiwa Cormoran

Na stoisku Daiwy i Cormorana udało mi się porozmawiać między innymi z Radosławem Witólskim -  założycielem portalu wkra-fishing.pl , który opowiedział mi o produktach na które, jego zdaniem, warto zwrócić w tym roku szczególną uwagę. Zapraszam do lektury.

Daiwa Wędki

Seria Team Daiwa UL Jigger –Na rynku pojawią się dwie nowe wklejanki, dostępne w dwóch wersjach – o wyrzucie do 21 (lekka wędka sandaczowa) oraz do 9g (okoniowa). Do tej pory w kategorii wklejanek oferowany był jedynie Megaforce. Wędki charakteryzuje przede wszystkim niska waga, bardzo szybka akcja, klasowe wyposażenie (uchwyt i przelotki FUJI), bardzo czuły blank oraz dobre jak na cenę wykończenie (uchwyt z naturalnego korka, pokrowiec na wędkę w komplecie).

Wklejanka Exceler – w przeciwieństwie do UL  Jigger, w Excelerze znajdziemy szerszą paletę długości i gramatur. Wklejanki te charakteryzuje duży zapas mocy w dolniku. Exceler ma akcję paraboliczną, jest nieco wolniejszy od Jiggera. Poradzi sobie za to z praktycznie każdym większym przyłowem.Z wędek morskich polecić można przede wszystkim serię Megaforce, w której znajdziemy bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Wędzisko to występuje w dwóch wersjach – z pełną szczytówką oraz ze szczytówką wklejaną, wykonaną z włókna szklanego.

Seria Procaster Spinning -  to z kolei bardzo dobre, szybkie, klasowo uzbrojone wędki z niskiej półki cenowej. Procaster była obecna na rynku już dwa lata temu, teraz została jednak zupełnie odnowiona. Charakteryzuje ją ciekawy design, dokładne wykończenie, oraz szybka, sprężysta akcja szczytowa. Blank wykonano w lekkiego włókna węglowego, dzięki czemu jest on bardzo wytrzymały, pomimo niewielkiej średnicy.

 

Daiwa Kołowrotki

Daiwa Morethan –  wykorzystano w nim technologię Mag Sealed, czyli zabezpieczenie przed działaniem słonej wody zarówno od strony łożysk, osi, korbki, jak i rolki prowadzącej. Kołowrotek ten wyposażony został w aż 11 łożysk i cechuje go duże przełożenie 6:1. Na plus zaliczyć należy również aluminiowy korpus, krzyżowy nawój żyłki oraz jakość wykonania (Made in Japan). Przerażać może jedynie cena – ok 2,5tys złotych.

Odświeżony Exceler – Charakteryzuje go nowy wygląd i nowe rozwiązania technologiczne. Wysztkie kołowrotki z tej serii to raczej średnia półka cenowa. Excelery wyposażono w 4 łożyska oraz aluminiową obudowę i szpulę. Do tego krzyżowy nawój i uwaga - szpula zapasowa - co jest dużym zaskoczeniem i plusem na korzyść Daiwy. Exceler dostępny będzie w 5 wielkościach:  od 1500-4000.

Freams A – To pierwszy budżetowy kołowrotek Daiwy, w którym wykorzystano technologię ochrony przed słoną wodą Mag Sealed.  Dobry stosunek ceny do jakości to więc w tym wypadku mało powiedziane. Za cenę około 300zł otrzymujemy kołowrotek wyposażony w aluminiowy korpus, aluminiową szpulę zapasową, oraz oferujący krzyżowy nawój żyłki. Freams działa na 4 łożyskach, i dostępny jest w 6 wielkościach: od 1500-4000.

Cormoran Wędki

Seria Red Master – Dropshot, Twitch&Spin, Spin, Trout&Perch, Ultra Light. To seria wędzisk spinningowych o wszechstronnym zastosowaniu. Ich cechą rozpoznawalna jest przede wszystkim niska cena w porównaniu do oferowanej jakości. Red Master to bardzo dobrze wykonane kije, wyposażone w przelotki SIC i oferujące przepiękny design. Przedział cenowy mieści się w widełkach 100-200zł, w zależności od modelu.

Feedery GF – seria Pro i Methood. To wędki przeznaczone do typowego feedera oraz do coraz popularniejszej wśród polskich wędkarzy „metody”. Feeder Method oferuje wyrzut do 60 oraz do 80g, i dostępny jest w 3 długościach: 3,3m ; 3,6m ; 3,9m.
Feeder Pro dostępny jest natomiast w 5 wersjach wyrzutowych, nawet do 230g i długości od 3,3 do 4,2m.
Wszystkie wędki z serii GF wyposażone są w lekki, węglowy blank, przelotki SIC oraz korkową rękojeść. Przyzwoicie jak na cenę w granicach 200-300zł.


 

Cormoran Kołowrotki


Pitcor 5PiF – Kołowrotek do ciężkich połowów gruntowych oraz do łowienia z plaży. Wyposażony w 4 łożyska, długą, aluminiową szpulę do dalekich rzutów oraz hamulec typu QD, który pozwala momentalnie przejść do najniższej lub najwyższej siły hamowania. Dostępny w 3 wielkościach – od 4500-5500

Seacor-XP 5PiF – Czyli brat bliźniak Pitcor’a, w pełni odporny na działanie słonej wody. Również 4 łożyska i wzmocnione mechanizmy. Maszynka stworzona dla miłośników łowienia z plaży.


Daiwa „szkocka” – sprzęt karpiowy

Kołowrotek Cast’izm 25 QDA –  Kołowrotek typu Big Pit, zamknięty w kompaktowej obudowie. Cast’izm został wyposażony w lekki rotor typu Air, aluminiową szpulę do dalekich rzutów, hamulec QD oraz wzmocnione mechanizmy. Zastosowano w nim również technologię Mag Sealed, dzięki czemu nadaje się zarówno do wędkarstwa karpiowego jak i do castingu. Waga - jedynie 450g – dzięki czemy świetnie wyważa lekkie wędki do wywózki.Wędki  Daiwa Emcast – bardzo lekkie wędziska karpiowe, charakteryzujące się przystępną ceną. Niezależnie od modelu, wszystkie wyposażone są w przelotkę startową o średnicy 50mm (!!). Emcast to jedne z najlżejszych karpiówek na rynku. Ich cena oscyluje w granicach 300-400zł.
Emcasty są poniekąd następcą serii Black-Widow, charakteryzuje je podobna cena, ale oferują zupełnie nową jakość. Kije te są bardzo sprężyste, mają środkowe ugięcie i duży zapas mocy w dolniku.  Idealnie pasują do kołowrotka Cast’izm.

Kołowrotek DAIWA Tournament Basiair QD – To kultowy już model Daiwy, w którym po odświeżeniu zastosowano uszczelnienie Mag Sealed na głównej osi. 
Wędzisko karpiowe Basiair – w nowym Basiairze przelotki wykonano z karbonu, dzięki czemu praktycznie nic nie ważą, są natomiast tak samo wytrzymałe jak przelotki tytanowe.
Basiair to typowe wędzisko rzutowe, o 40mm średnicy początkowej przelotki. Charakteryzuje je szybka akcja, klasowe wykończenie (FUJI) oraz smukły i wytrzymały blank. Cena – powyżej 2tys złotych. Warte każdej złotówki. 

Seria bagażowa black widow – nowe pokrowce na składane karpiówki, kosztujące około 350zł. Zmieścimy w nich 3 wędki uzbrojone + 3 nieuzbrojone + chociażby parasol i mniejsze gadżety;  W nowej ofercie znalazły się również torby na ubrania, nowe krzesło, worek karpiowy, mata do ważenia i piórnik. Jakość wykonania w porównaniu do ceny jest niesamowita.

 

Autor: Paweł Karwowski, 07-04-2015

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy