Nowości 2015 - Firma Spro

Firma Expert jest znana z produkcji bardzo dobrej jakości spławików. Jest ona również dystrybutorem holenderskiej marki SPRO na polski rynek.
Na Targach Rybomania udało mi się porozmawiać z jej przedstawicielem. Przed Wami nowości na rok 2015.

 

SPRO KOŁOWROTKI
Seria Cresta March & Feeder – 4 kołowrotki do połowu tymi metodami, dysponujące w zależności od wielkości przełożeniem od 5,5:1 do  6,0:1. Kołowrotki te wyposażono w 6 łożysk kulkowych oraz jedno wałeczkowe. Do tego lekki, grafitowy korpus oraz niektóre elementy, jak chociażby rączka, wykonane z aluminium. Zastosowana w tych kołowrotkach gumowa uszczelka, umieszczona na szpuli, zapobiega ślizganiu się na niej mokrej żyłki i plecionki. Bardzo fajne rozwiązanie. Cena w naszym sklepie zaczyna się od 223zł.


 

Seria Addiction Micro – 3 kołowrotki przeznaczone do coraz popularniejszej również w Polsce metody urban fishing, a więc do łowienia na rzeczkach i kanałach przy użyciu bardzo delikatnego sprzętu.
Kołowrotek wyposażono w 10 łożysk, które jak na tak niewielki model działają bardzo płynnie. Wzmocnione mechanizmy zamknięto w grafitowej obudowie. Największe wrażenie robi waga – zaledwie 212g przy najmniejszym modelu i 270 przy największym. Przełożenie 6,0:1 w modelach 10200 oraz 10300 pozwala na bardzo wolne i precyzyjne prowadzeni przynęty. Cena tego kołowrotka zaczyna się od około 170zł. W ofercie znalazły się również wędziska dedykowane tej metodzie, świetnie współpracujące z tym kołowrotkiem.

 

Seria Veneto Match  & Feeder  - dwa bardziej profesjonalne kołowrotki, zamknięte w obudowie wykonanej z węgla i tytanu. Wyposażone w 10 łożysk. Przy przełożeniu wynoszącym 6,0:1, kołowrotek nawija prawie 1m żyłki przy pełnym obrocie korbki. Znakomite parametry i jakość wykonania. Boli jedynie brak szpuli zapasowej i cena – ponad 300zł.
 

Seria Reset – 4 bardzo „ekonomiczne” kołowrotki, których głównym atutem jest cena – poniżej 100zł.
Wyposażono je w 3 łożyska kulkowe, 1 wałeczkowe oraz łożysko oporowe. Całość nie prezentuje się szczególnie ładnie pod względem wizualnym, ale należy zwrócić uwagę na fakt, że jak na SPRO cena jest bardzo przystępna. Wielkości od 100 do 400 pozwolą dobrać kołowrotek dobry do praktycznie każdej metody.

SPRO WĘDKI
Seria Addiction – jak wspomniałem, w ofercie pojawią się również wędki dedykowane metodzie urban fishing. 4 modele, dysponujące ciężarem wyrzutowym od 2-11 do nawet 14-48g dają możliwość łowienia praktycznie wszystkich ryb drapieżnych. Dostępne w dwóch długościach – 2,18 oraz 2,40m. Największe wrażenie robi jednak ich waga – od 87 do 100g przy najmocniejszym modelu. Tymi kijami można łowić przez cały dzień bez obaw o zmęczenie ręki. Cena – ok 300zł.

Seria Cresta Feeder – 4 feedery przeznaczone do łowienia w dużych i średnich rzekach. Ciężar wyrzutowy wynosi odpowiednio do 140g w modelach na rzekę większą i do 95g w modelach lżejszych. Podobnie długość: 3,9 oraz 4,2m i 3,6 oraz 3,9m.
Wszystkie wędki z serii cechuje niewielka waga i klasowe wyposażenie – przelotki SiC oraz rękojeść z korka. Do tego 3 szczytówki o różnej akcji.  Cena – powyżej 300zł. Dość drogo.

 

Seria Ridge Spin – 6 modeli budżetowych spinningów węglowych, których zakres wyrzutowy oraz kilka długości z pewnością pozwolą każdemu, wybrać coś odpowiedniego dla siebie.
Ridge spin pracuje całkiem dobrze, ale osobiście przy tej cenie (ok 120-150zł)zdecydowałbym się raczej coś zaledwie ciut droższego z serii Thytan od Dragona, lub chociażby Shimano Catanę.

SPŁAWIKI EXPERT

W związku z coraz popularniejszym wykorzystywaniem metody bolońskiej przez polskich wędkarzy, w ofercie pojawią się dwa nowe spławiki dedykowane tej technice łowienia. W spławikach tych zastosowano rurkę, poprowadzoną przez korpus spławika, zamiast tradycyjnej przelotki. Dzięki temu, na rzekach z dużym uciągiem, nie musimy obawiać się o wyrwanie oczka podczas zacinania.
Wagglery dociążone, z możliwością stosowania świetlika. Prezentują się bardzo dobrze, i na pewno znajdą całą rzeszę odbiorców, zwłaszcza wśród miłośników nocnego łowienia leszczy i linów. Grubą antenkę wykonano z poliwęglanu, dzięki czemu jest ona wytrzymała i bardzo dobrze widoczna, również za dnia. Świetnie nadają się  one do łowienia z dna, na lekko przegruntowanym zestawie.

 

To już wszystko, dziękuję Wam za kilka ostatnich tygodni z nowościami, mam nadzieję że artykuły się podobały a przede wszystkim, że ułatwiły Wam wybór sprzętu na ten sezon . Do usłyszenia niebawem! :)

Pozdrawiam,
Paweł Karwowski 

 

Autor: Paweł Karwowski, 20-04-2015

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy