Torba spinningowa Dragon Superlite

Gdybym miał stwierdzić co najbardziej cenię sobie, podczas długich wędrówek z wędką, z pewnością na pierwszym miejscu znalazłby się minimalizm.  Z drugiej jednak strony, nazbyt często zdarzało mi się nad wodą przeklinać samego siebie, ponieważ to, co w danej chwili okazałoby się przydatne, drogą selekcji pozostawiłem w domu. Naprzeciw takim właśnie rozterkom każdego spinningisty wyszła firma Dragon, wprowadzając do swojej oferty torbę z kolekcji Superlite.

Zacznijmy od tego, że torba ta, sama w sobie, jest niewielka. Jej wymiary to zaledwie 37 x 26 x 27 cm. Na wstępie już jednak zaznaczę, że dysponuje ona naprawdę dużą pojemnością. Największym jej atutem jest jednak waga – zaledwie 780 gram z trzema standardowymi, dużymi pudłami.

Torbę uszyto z nieprzemakalnego i odpornego na urazy mechaniczne, woskowanego nylonu. To właśnie zastosowaniu tego tworzywa, zawdzięczamy również wspomnianą wyżej lekkość. Superlite wyposażono w trzy kieszenie, w tym jedną termiczną. Znakomicie przydaje się ona wędkarzowi, do przechowywania na łowisku lub w podróży żywności (kanapek, schłodzonej wody) lub nietrwałych przynęt spożywczych np. ciasta, ugotowanego ziarna, żywych robaków. Komora ta w znacznym stopniu chroni je przed przegrzaniem w upalne dni lub przed szybkim wychłodzeniem i zamarznięciem zimową porą. Łatwo się ją myje, a zatem łatwo utrzymuje w czystości. Boczna kieszeń jest pojemna, wyposażona w siateczkowe 2 kieszonki, w których nad podziw dużo można zmieścić np. zapasowe krętliki przypon, klucze do mieszkania, scyzoryk i wiele innych potrzebnych drobiazgów, które noszone w kamizelce lub kieszeniach spodni będą tylko przeszkadzać. Spód torby posiada dużą gumową poduszkę, która nie tylko amortyzuje podczas kładzenia jej na twardym podłożu, również chroni przed wodą w łódce i wilgocią na podmokłym terenie.

 

Torbę Superlite można przenosić na dwa sposoby. Wyposażono ją bowiem w dwa systemy mocowań regulowanego paska: pierwszy – umożliwia noszenie jej na ramieniu, drugi – kompaktowe przenoszenie w dłoni. Wspomniane uchwyty są bardzo praktyczne – można przypiąć do nich klipsem wiele akcesoriów wędkarskich chroniąc je w ten sposób np. przed zagubieniem lub utopieniem podczas wędkowania z łodzi. Na prawym boku znajduje się kieszeń zapinana na rzep, w której można przechowywać kleszcze lub pean, pomocne przy odhaczaniu ryby. To dobry pomysł z zewnętrzną kieszenią, dzięki niej przyrząd zawsze jest pod ręką.

Wszystkie zastosowane rozwiązania sprawiają, że Superlite staje się torbą nie tylko spinningową, ale i uniwersalną. Przyda się w każdej metodzie wędkarstwa. Jej lekkość, kompaktowe rozmiary i wygodny system przenoszenia docenią zarówno spinningiści, jak i miłośnicy połowu białej ryby.

Torba jest dostępna w naszym sklepie internetowym pod tym LINKIEM.

Polecam i pozdrawiam!

 

 

Autor: Paweł Karwowski, 27-05-2015

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy