Przegląd wędzisk z serii Dragon Viper

Sezon spinningowy trwa już w pełni, do kompletu brakuje nam tylko suma. Jeśli jeszcze nie zakupiliście nowej wędki, zapraszam do lektury poniższego artykułu, w którym przedstawię przegląd ciekawych i niedrogich wędzisk, w głównej mierze spinningowych, z uniwersalnej serii Dragon Viper.

Kolekcja ta oferuje aż 6 różnych grup wędzisk, w tym również kilka typowo morskich, sumowych oraz wędki muchowe. Wszystkie zostały stworzone z myślą o polskich wędkarzach i dostosowane do ich potrzeb. Seria ta obejmuje aż kilkadziesiąt modeli, o różnej długości i ciężarze wyrzutowym, dlatego każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Dragon Viper – Klasyczne i uniwersalne spinningi. Grupa ta obejmuje 21 modeli, znajdziemy w niej:
-3 wędziska do połowu z łodzi – Viper Boat Jig
-9 wędzisk uniwersalnych, o pełnym blanku – Viper Rapid i Viper Verso
-3 wklejanki z pełną szczytówką – Viper River Jig
-4 mocne trociówki – Viper Ranger i Viper Trophy
-Dwa wędziska sumowe o potężnym ciężarze wyrzutowym 400g – Viper Catfish

 

Viper HD – to z kolei nowość na 2015 rok. Wspominałem o niej w artykule „Nowości 2015 – Firma Dragon”. Dla odświeżenia Waszej wiedzy wspomnę tylko, że jest to 21 wędek, dedykowanych przede wszystkim do połowu pstrągów, sandaczy, szczupaków, troci i boleni.

Viper SL – to świetne wklejanki do połowu okoni oraz sandaczy. Oferują miękką, pełną szczytówkę i dobre czucie. W ofercie jest aż 25 modeli SL-ów, dysponujących ciężarem wyrzutowym 1-7, 2-10, 4-21g oraz długością od 2.13 do 3.05 metra. Każdy z pewnością znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Viper Tele – łatwe w transporcie wędki teleskopowe, oferujące podobne właściwości co swoich dłuższych kolegów. Wszystkie dysponują ciężarem wyrzutowym 10-35g. Dobra propozycja dla kogoś, kto szuka wędki w miarę uniwersalnej, pozwalających na łowienie kilkoma metodami.

Viper Sea – kilkanaście modeli dedykowanych do wędkarstwa morskiego, zarówno z kurta jak i z brzegu. Najciekawszą propozycją są  według mnie podróżne wersje – Viper Globetrotter oraz Travel Pilk. Są łatwe w transporcie za sprawą krótkiego, 3- bądź 4-częściowego składu. Dzięki temu możemy je zabrać ze sobą na każde wakacje, nawet gdy lecimy samolotem.

Viper Pro – najbardziej profesjonalna grupa wędek spinningowych ( + jedna muchowa), przeznaczona dla wędkarzy, którzy dobierają sprzęt względem warunków panujących na danym łowisku. Znajdziemy w niej typowe wędziska szczupakowo-sandaczowe; wędki do metody DropShot oraz jogowania, oferujące bardzo miękką szczytówkę i szybką akcję; krótkie kije do stosowania jerków oraz spinningi sumowe, dysponujące ciężarem wyrzutowym do nawet 120g.

Wędki z serii Viper kupicie TUTAJ

Polecam, Paweł Karwowski

 

 

Autor: Paweł Karwowski, 24-06-2015

Zaloguj się, żeby dodać komentarz

Komentarze:

Brak komentarzy