Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Dragon FISHMAKER RD700i

OCENA:
4.4/5 (ocen: 40)
 
Nowa seria kołowrotków o nazwie Fishmaker to w pełni oryginalny, zaprojektowany specjalnie dla naszej firmy produkt, którego idea powstała w gronie członków grupy Team Dragon jako wspólna projekcja wielu pomysłów na doskonały, pozbawiony wad kołowrotek spinningowy. Postanowiliśmy stworzyć kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było. U podstaw naszych założeń...

czytaj więcej »

Model hamulec ilość łożysk bb [szt.] ilość łożysk rb [szt.] masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie Dostępność Cena
CHI-15-20-725 RD 6 1 328 0.20/150 4.4
brakbrak
---
CHI-15-20-730 RD 6 1 334 0.22/150 4.4
brakbrak
---
CHI-15-20-735 RD 6 1 338 0.25/150 4.4
brakbrak
---

Nowa seria kołowrotków o nazwie Fishmaker to w pełni oryginalny, zaprojektowany specjalnie dla naszej firmy produkt, którego idea powstała w gronie członków grupy Team Dragon jako wspólna projekcja wielu pomysłów na doskonały, pozbawiony wad kołowrotek spinningowy. Postanowiliśmy stworzyć kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było. U podstaw naszych założeń byłozbudowanie kołowrotka o jak największej średnicy szpuli przy relatywnie niewielkim, lecz bardzo silnym i wytrzymałym korpusie, a także stworzenie mechanizmu napędu pozwalającego na nawijanie dużej ilości żyłki na jeden obrót korbką przy jednocześnie dość wolnym przełożeniu, co zawsze znakomicie wpływa na komfort wędkowania i trwałość elementów przekładni.

Nasz Fishmaker jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji "V". Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest znacząca poprawa uzyskiwanych odległości rzutu (nawet o 30%), perfekcyjne układanie linki na szpuli, możliwość użycia znacząco większych podkładek ciernych w hamulcu, (w modelach FD powierzchnia podkładek ciernych zwiększyła się o ponad 100%), co znacząco poprawiło precyzję działania hamulca. Duża szpula pozwala też ograniczyć przełożenie głównej przekładni, co wydłuża jej żywotność i poprawia komfort łowienia. Warto tu podać dwa nieosiągalne jak dotąd dla innych firm parametry techniczne, np. w modelach FD i RD wielkości 35, przy przełożeniu 1:4,4 nawój żyłki na jeden obrót korbką wynosi 80cm.

Do budowy kołowrotków Fishmaker użyto najwyższej jakości materiałów, w tym łożysk wytwarzanych w Japonii i w Niemczech a także mechanicznie wycinanych przekładni klasy HEG (High Efficiency Gear), osadzonych w nieodkształcalnej i bardzo sztywnej ramie nośnej, co sprawia, że nasze kołowrotki spełniają wysokie standardy jakości, pracują bezawaryjnie i oferują swoim właścicielom dużą pewność i olbrzymi komfort łowienia. Dzięki stosowanym materiałom i technologiom są nie tylko lżejsze i sztywniejsze, ale i bardziej wytrzymałe, a ich elementy charakteryzują się małą masą i nieprawdopodobną trwałością.

Producent: 

Dragon

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Dragon

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: