Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Cormoran CORCAST Super Match 8pi RD (4080)

OCENA:
4.5/5 (ocen: 20)
 
Kołowrotek matchowy dal specjalistów od połowu metodą matchową i zawodników. Wrsja z 3 aluminiowymi szpulami i nowym uchwytem kołowrotka. CORCAST nowa koncepcja kołowrotków przebija się na rynku sprzętu i wyznacza nowy kurs. Im większa średnica szpuli, tym wygodniej łowimy, Im większa szpula tym…Większa długość rzutu, rzadsze plątanie się żyłki, szybszy nawój żyłki przy jednocześnie mniejszym przełożeniu. Im mniejsze przełożenie tym lepsze...

czytaj więcej »

Model hamulec ilość łożysk bb [szt.] masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie Dostępność Cena
16-408 RD 7 290 0.20/160 5.1
brakbrak
---

Kołowrotek matchowy dal specjalistów od połowu metodą matchową i zawodników. Wrsja z 3 aluminiowymi szpulami i nowym uchwytem kołowrotka.

CORCAST nowa koncepcja kołowrotków przebija się na rynku sprzętu i wyznacza nowy kurs. Im większa średnica szpuli, tym wygodniej łowimy, Im większa szpula tym…Większa długość rzutu, rzadsze plątanie się żyłki, szybszy nawój żyłki przy jednocześnie mniejszym przełożeniu. Im mniejsze przełożenie tym lepsze przeniesienie siły w trakcie holu i tym żywotniejszy mechanizm. Wszystkie te zalety to także cechy nowego CORCAST. Nowa konstrukcyjna koncepcja kołowrotków CORCAST jest fenomenalna – im większa średnica szpuli, tym możliwe są dalsze rzuty, ponieważ żyłka mniej się skręca i schodzi ze szpuli w większych zwojach. Kolejną zaletą jest bardzo korzystne oddziaływanie szerokiej szpuli na funkcjonowanie hamulca- żyłka w trakcie holu schodzi ze szpuli jeszcze równomierniej i bez przeskoków. Jest to szczególnie ważne przy cienkich żyłkach oraz w przypadku nierozciągliwych plecionek. Poza zwiększeniem odległości wyrzutowej i polepszeniem pracy hamulca wspomnieć należy o jeszcze jednym skutku zastosowania tej koncepcji konstrukcyjnej. Mianowicie wbudowując w kołowrotek mechanizm o niedużym przełożeniu, dzięki dużej średnicy szpuli, można osiągnąć taką samą prędkość zwijania, jak w przypadku innych kołowrotków spinningowych. Należy wiedzieć, żę im mniejsze przełożenie kołowrotka, tym większa jest jego siła ściągania w trakcie holu i tym mocniejszy oraz żywotniejszy jest cały mechanizm. W serii CORCAST udało nam się optymalnie połączyć wszystkie te zalety.

  • 7 łożysk kulkowych
  • bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych
  • płynny tylny hamulec
  • frezowana alumioniowa korbka
  • płytka aluminiowa szpula matchowa do dalekich rzutów
  • 2 płytkie aluminiowe szpule do dalekich rzutów
  • powiększona rolka prowadząca żyłkę
  • sprężyna kabłąka o wydłużonej żywotności Longlife
  • szczotki zapobiegające dostawaniu się żyłki pod szpulę Line Guard Protector
  • pusty w środku i lekki kabłąk Powerbail
Producent: 

Cormoran

Kategoria: 

Kołowrotki match

Podobne produkty: 

Kołowrotki match Cormoran

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: