Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Shimano Big Baitrunner (BBTRXTALC)

OCENA:
4.2/5 (ocen: 45)
 
Zastąpienie kołowrotka, który przez 15 lat nie potrzebuje serwisu, nie jest sprawą błahą i wymaga wszechstronnych rozważań. Nie bez powodu stary Big Baitrunner LC był (i nadal jest) brany pod uwagę jako "niewątpliwy element kompletu rzutowego i łowczego". Poświęciliśmy więc wiele dni na drobiazgowe badania rynku oraz terenowe testy z udziałem ekspertów, aby być pewnym, że w głowach naszych japońskich konstruktorów powstał najlepszy możliwy...

czytaj więcej »

Model masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie ilość łożysk [szt.] Dostępność Cena
BBTRXTALC 790 0.35/550 4.6:1 6
brakbrak
---

Zastąpienie kołowrotka, który przez 15 lat nie potrzebuje serwisu, nie jest sprawą błahą i wymaga wszechstronnych rozważań. Nie bez powodu stary Big Baitrunner LC był (i nadal jest) brany pod uwagę jako "niewątpliwy element kompletu rzutowego i łowczego". Poświęciliśmy więc wiele dni na drobiazgowe badania rynku oraz terenowe testy z udziałem ekspertów, aby być pewnym, że w głowach naszych japońskich konstruktorów powstał najlepszy możliwy projekt nowego Long Casta.

I możemy ogłosić: ONI ODNIEŚLI SUKCES! Nasz zespół badawczo-projektowy stworzył kompletnie nowego Long Casta z zastosowaniem najnowszych technologii i w nowoczesnej formie. I to nie tylko w jednym rozmiarze! W sezonie 2012 nowy Big Baitrunner XT- LC oraz nowy Medium Baitrunner XT-A LC trafią do wielu niecierpliwie czekających wędkarzy na całym świecie.
Od razu widać, że projekt kompletnie różni się od ich masywnie wyglądających poprzedników. W nowej konstrukcji, którą można określić jako "elegancja siły", czuć dotyk kobiecej ręki. Nie należy również zapominać o wyposażeniu nowych Baitrunnerów w szpulę AR-C.

Nowe Long Cast zmieniły się również wewnątrz:

  • Wbudowano Aerowrap II, który zapewnia WOLNĄ oscylację szpuli gwarantującą najlepsze ułożenie linki dla dłuższych rzutów
  • Wszystkie łożyska wymieniono na łożyska kryte A-RB dla zwiększenia trwałości i wyeliminowania korozji
  • Przeprojektowano przekładnię, aby zminimalizować tarcie, a przez to zredukować straty energii, dzięki czemu kołowrotek chodzi bardziej płynnie niż poprzednio
  • Dodano otwór serwisowy, aby w razie potrzeby ułatwić smarowanie mechanizmu
  • Zaprojektowana od nowa aluminiowa korbka jest lżejsza, ale może przenosić większą siłę
  • Kabłąk kołpakowy został wymieniony na kabłąk stożkowy, lepiej podający linkę do rolki prowadzącej, co zapobiega zaczepianiu się linki

Krótko mówiąc... sami sprawdźcie ten kołowrotek... nie sądzicie chyba, że Shimano zastąpiło dotychczasowego lidera bez powodu.

AERO WRAP II
To nawój AERO drugiej generacji, w którym zwiększono sprawność poprzez redukcję wewnętrznego tarcia. Idealnie równo nawinięta linka ze zwojami ułożonymi w kierunku rzutu (2 biegowa oscylacja) skutkuje najmniejszymi oporami podczas wyrzutu, a co za tym idzie maksymalnym zasięgiem i precyzją każdego rzutu.


AR-C SPOOL
Nowa konstrukcja szpuli z górną krawędzią w kształcie V zmniejsza opór linki podczas jej schodzenia w trakcie rzutu. Nie chodzi tu tylko o tarcie o rant szpuli, ale również o opory powstające na przelotce prowadzącej (pierwsza od strony kołowrotka), które są mniejsze ze względu na mniejsze oscylacje schodzących ze szpuli zwojów. Ten kształt rantu minimalizuje też ryzyko powstania luźnego zwoju na krawędzi, mogącego zsunąć się na zewnątrz. Zsunięty zwój plecionki z reguły w kolejnym rzucie skutkuje niemiłosiernym linki. W przypadku szpuli AR-C ryzyko to zostało całkowicie wyeliminowane.

Producent: 

Shimano

Kategoria: 

Kołowrotki karpiowe

Podobne produkty: 

Kołowrotki karpiowe Shimano

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: