Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Shimano Baitrunner XT-FA (2500, 4000)

OCENA:
4.5/5 (ocen: 35)
 
Wygląda na to, że po wielkim sukcesie Baitrunnerów DL i ST, ten rok będzie należał do Baitrunnera XT 2500 i 4000. Zaprojektowany do lżejszego łowienia model XT łączy zalety wolnej szpuli i przedniego hamulca wielotarczowego. Jest uniwersalny, przystosowany do różnych metod: od łowienia drapieżników, po zasiadkę na karpie. Jak każdy topowy kołowrotek Shimano, model XT ma 4 nierdzewne, kryte łożyska kulkowe i jedno wałeczkowe, zapewniające...

czytaj więcej »

Model masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie Dostępność Cena
BTRXT2500FA 360 0.25/160 4.8:1
brakbrak
---
BTRXT4000FA 415 0.30/180 4.8:1
brakbrak
---

Wygląda na to, że po wielkim sukcesie Baitrunnerów DL i ST, ten rok będzie należał do Baitrunnera XT 2500 i 4000. Zaprojektowany do lżejszego łowienia model XT łączy zalety wolnej szpuli i przedniego hamulca wielotarczowego. Jest uniwersalny, przystosowany do różnych metod: od łowienia drapieżników, po zasiadkę na karpie.

Jak każdy topowy kołowrotek Shimano, model XT ma 4 nierdzewne, kryte łożyska kulkowe i jedno wałeczkowe, zapewniające superpłynną, niezawodną pracę mechanizmu. Kuta na zimno szpula AR-C i system nawoju linki Vasrispeed czynią ten kołowrotek idealnym do łowienia cienkimi żyłkami lub plecionkami, oraz zapewniają wspaniałe rzuty w każdych warunkach. Ma przekładnię o “mocnym” przełożeniu 4.8:1 z elementami odlewanymi ciśnieniowo ze stopu cynku. Jest mały, ale na tyle mocny, aby poradzić sobie z każdą duża rybą: karpiem, szczupakiem, sandaczem lub brzaną. Pasuje zarówno do spinnera, mocnego teleskopu, jak i do lekkiego, specjalistycznego wędziska.

Płynny, Cichy, Mocny
System S reprezentuje pierwszą filozofię Shimano, zgodnie z którą zaprojektowano wiele z naszych kołowrotków spinningowych. W koncepcji S (Smooth, Silent, Strong) nieodłącznie zawarte są trzy podstawowe idee: Płynny, Cichy i Mocny.


AR-C SPOOL
Nowa konstrukcja szpuli z górną krawędzią w kształcie V zmniejsza opór linki podczas jej schodzenia w trakcie rzutu. Nie chodzi tu tylko o tarcie o rant szpuli, ale również o opory powstające na przelotce prowadzącej (pierwsza od strony kołowrotka), które są mniejsze ze względu na mniejsze oscylacje schodzących ze szpuli zwojów. Ten kształt rantu minimalizuje też ryzyko powstania luźnego zwoju na krawędzi, mogącego zsunąć się na zewnątrz. Zsunięty zwój plecionki z reguły w kolejnym rzucie skutkuje niemiłosiernym linki. W przypadku szpuli AR-C ryzyko to zostało całkowicie wyeliminowane.


Producent: 

Shimano

Kategoria: 

Kołowrotki karpiowe

Podobne produkty: 

Kołowrotki karpiowe Shimano

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: