Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Shimano Technium FC (2500, 4000, 5000)

OCENA:
4.5/5 (ocen: 36)
 
Jedno spojrzenie na nowe Technium FC uświadomi Ci, że jest to kołowrotek dla poważnych wędkarzy, a jego parametry spełniają Twoje oczekiwania niezależnie od tego, jaką techniką łowisz. Ten kołowrotek z przednim hamulcem pochodzący ze średniej półki cenowej został wyposażony w szeroki zakres technicznych rozwiązań, w tym m. in. doskonały mechanizm nawoju linki Aerowrap II, który wraz ze szpulą A-RC zapewnia optymalne własności rzutowe....

czytaj więcej »

Model masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie dodatkowa szpula ilość łożysk [szt.] Dostępność Cena
TEC2500FC 270 0.25/160 5.0:1 1 4
brakbrak
---
TEC4000FC 320 0.30/180 4.8:1 1 4
brakbrak
---
TEC5000CFC 320 0.35/175 4.8:1 1 4
brakbrak
---

Jedno spojrzenie na nowe Technium FC uświadomi Ci, że jest to kołowrotek dla poważnych wędkarzy, a jego parametry spełniają Twoje oczekiwania niezależnie od tego, jaką techniką łowisz. Ten kołowrotek z przednim hamulcem pochodzący ze średniej półki cenowej został wyposażony w szeroki zakres technicznych rozwiązań, w tym m. in. doskonały mechanizm nawoju linki Aerowrap II, który wraz ze szpulą A-RC zapewnia optymalne własności rzutowe.
Wodoodporny hamulec z mikroregulacją umożliwia łowienie bardzo cienkimi żyłkami, podczas gdy największy w serii model Technium FC 5000 ma przełożenie 4.8:1 i duży moment obrotowy, odpowiedni do łowienia dużych ryb i ekstremalnego wędkowania. Płynność pracy łożyska wałeczkowego i 3 krytych łożysk A-RB w połączeniu z eleganckim wyglądem czynią z nowego Technium FC obiekt zainteresowania wędkarzy ze średniej grubości portfelem.

Płynny, Cichy, Mocny
System S reprezentuje pierwszą filozofię Shimano, zgodnie z którą zaprojektowano wiele z naszych kołowrotków spinningowych. W koncepcji S (Smooth, Silent, Strong) nieodłącznie zawarte są trzy podstawowe idee: Płynny, Cichy i Mocny.


AR-C SPOOL
Nowa konstrukcja szpuli z górną krawędzią w kształcie V zmniejsza opór linki podczas jej schodzenia w trakcie rzutu. Nie chodzi tu tylko o tarcie o rant szpuli, ale również o opory powstające na przelotce prowadzącej (pierwsza od strony kołowrotka), które są mniejsze ze względu na mniejsze oscylacje schodzących ze szpuli zwojów. Ten kształt rantu minimalizuje też ryzyko powstania luźnego zwoju na krawędzi, mogącego zsunąć się na zewnątrz. Zsunięty zwój plecionki z reguły w kolejnym rzucie skutkuje niemiłosiernym linki. W przypadku szpuli AR-C ryzyko to zostało całkowicie wyeliminowane.


Producent: 

Shimano

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Shimano

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: