Ten produkt nie jest już dostępny

Multiplikator Okuma Helios Air

OCENA:
4.6/5 (ocen: 5)
 
Na targach ICAST 2013 Okuma zaprezentowała swój najnowszy multiplikator niskoprofilowy. To następca znanego wcześniej modelu Helios, ale zbudowany z zupełnie innych materiałów. Podczas gdy większość producentów do wytwarzania swoich kołowrotków stosuje głównie kompozyty grafitowe, Okuma postanowiła zwrócić się w kierunku wędkarzy preferujących kołowrotki wykonane z lekkich metali. W tym przypadku wykorzystano magnesium czyli materiał bardzo...

czytaj więcej »

Model masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie ilość łożysk [szt.] Dostępność Cena
DSS-10-80-920 161 0.33/118 1:7.3 9
brakbrak
---

Na targach ICAST 2013 Okuma zaprezentowała swój najnowszy multiplikator niskoprofilowy. To następca znanego wcześniej modelu Helios, ale zbudowany z zupełnie innych materiałów. Podczas gdy większość producentów do wytwarzania swoich kołowrotków stosuje głównie kompozyty grafitowe, Okuma postanowiła zwrócić się w kierunku wędkarzy preferujących kołowrotki wykonane z lekkich metali. W tym przypadku wykorzystano magnesium czyli materiał bardzo sztywny, wytrzymały, a przy tym bardzo lekki. Poznajcie nowego Heliosa Air!

W nowym kołowrotku wykorzystano kształt korpusu z klasycznego Heliosa, który został bardzo dobrze przyjęty na rynku dzięki niewielkim gabarytom, wygodnemu korpusowi i ciekawej, agresywnej formie. Poprzedni Helios był już lekkim kołowrotkiem, ponieważ jego masa wynosi zaledwie 6.3 uncji (178g) ale założeniem konstruktorów Okumy było przejście z aluminium do magnezu, nawet jeśli ogólna masa kołowrotka zmniejszyłaby się zaledwie o kilka gramów. Helios Air otrzymał więc magnezowy korpus, a zewnętrzne pierścienie osłaniające mechanizm hamulca wykonano z kompozytu węglowego zastępując aluminium. Dzięki temu udało się zejść do wagi 5,7 uncji co oznacza, że nowy „AIR" jest aż o 17 gramów lżejszy od swojego pierwowzoru!

Kilka gramów udało się także „zaoszczędzić" dzięki nowej szpuli, która została odchudzona poprzez nawiercenie kilkudziesięciu otworów i nadanie jej nowego, ultralekkiego profilu. Mocniejsza obudowa pozwoliła na zastosowanie mocniejszego hamulca, który posiada teraz moc aż 6 kg ! To doskonały wynik, wcześniej spotykany raczej w segmencie multiplikatorów typu „Round" i stawiający nowego Heliosa Air w czołówce mocnych niskoprofilowców. Zmiana materiałowa dosięgła także gwiazdy hamulca i ramienia korbki, które są zrobione z „prawdziwego" kompozytu węglowego C40X wykorzystywanego wcześniej w topowych modelach kołowrotków spinningowych Okumy takich jak np. Helios Gold.

System rzutowy został umieszczony pod zdejmowanym panelem i tym razem wędkarze otrzymali 7 bloczków regulacyjnych. Kołowrotek posiada na wyposażeniu 8 japońskich łożysk kulkowych + 1 łożysko OWC najnowszej generacji, które gwarantują płyną i wyjątkowo gładką pracę. Rolkę wodzika pokryto materiałem o nazwie Zirconium w celu zminimalizowania tarcia. Przełożenie nowego „AIR-a" wynosi aż 1:7.3 co stało się już normą w topowych modelach „niskoprofilowców" Okumy.

Podsumowując, nowy Helios AIR to multiplikator, który sprawdzi się do łowienia większych ryb przy użyciu średniej wielkości przynęt. Będzie doskonałym uzupełnieniem nowoczesnego, lekkiego wędziska castingowego. Łączna waga zestawu (wędzisko + kołowrotek) może w tym przypadku wynosić poniżej 300 gramów!!! Łowienie tak lekkim zestawem to już prawdziwa przyjemność.

Producent: 

Okuma

Kategoria: 

Multiplikatory

Podobne produkty: 

Multiplikatory Okuma

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: