Ten produkt nie jest już dostępny

Wobler Żuk TAPS

OCENA:
-/5 (ocen: 0)
 
Żuk  – to powierzchniowy wobler – tzw. smużak, czyli przynęta, która zaburza powierzchniową warstwę wody. Podczas prowadzenia tworzy smugę na powierzchni, która jest widoczna dla ryb nawet w bardzo mętnej wodzie, a dla wędkarza w sprzyjających warunkach nawet z kilkudziesięciu metrów. Na Żuczki można łowić na wiele sposobów. Klenie świetnie reagują na owadopodobne przynęty tuż po wpadnięciu do wody. Często im gwałtowniej chlapnie o...

czytaj więcej »

Model długość [cm] masa [g] wersja Dostępność Cena
ZUK-Z3PR 3 1,8 Z3PR
brakbrak
---
ZUK-Z3ZB 3 1,8 Z3ZB
brakbrak
---

Żuk  – to powierzchniowy wobler – tzw. smużak, czyli przynęta, która zaburza powierzchniową warstwę wody. Podczas prowadzenia tworzy smugę na powierzchni, która jest widoczna dla ryb nawet w bardzo mętnej wodzie, a dla wędkarza w sprzyjających warunkach nawet z kilkudziesięciu metrów.

Na Żuczki można łowić na wiele sposobów. Klenie świetnie reagują na owadopodobne przynęty tuż po wpadnięciu do wody. Często im gwałtowniej chlapnie o powierzchnię, tym lepiej prowokują klenie, czy jazie, które czekają na owady spadające z drzew. Na takie łowienie najlepszym okresem są letnie i wczesnojesienne popołudnia i wieczory. Chlapnięcie i swobodny spływ smużaka bywa bardzo skuteczny. Należy wtedy kontrolować napięcie żyłki ponieważ klenie potrafią wziąć tuż po wpadnięciu smużaka do wody. Często także podpływają, oglądają przynętę. Są nieufne. Należy w takim przypadku być cierpliwym, bo te najcwańsze duże kleniska potrafią po oglądnięciu smużaka zignorować go, by po chwili, po 2-3 sekundach zrobić zwrot i łapczywie go zaatakować. Do takiego łowienia obowiązkowo używamy okularów polaryzacyjnych.

Na smużaki łowimy także tradycyjnie, czyli rzucamy i prowadzimy woblera jednostajnie zwijając żyłkę. Są to lekkie przynęty, więc warto je także z nurtem puścić na kilkadziesiąt metrów. Wędkę trzymamy tak, by nie „cięła” tafli tuż przy przynęcie. Na długiej lince wędkę trzymamy na dole, na krótkiej uniesioną w górę. Brania są widowiskowe i wyraźne, a zacinać należy po wyczuciu ciężaru na kiju.

Produkt typu "handmade", czyli wykonywany ręcznie, w z związku z tym może różnić się nieznacznie wyglądem w porównaniu do woblera na obrazku.

Producent: 

TAPS

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: