Ten produkt nie jest już dostępny

Wędka Dragon Guide Select Hornet 3-18 gram długość: 245 cm

OCENA:
4.4/5 (ocen: 40)
 
Mocne a jednocześnie czułe, trwałe i wytrzymałe wędziska spinningowe i castingowe wykonane w nowatorskim stylu. Według wielu użytkowników Guide Select to najlepiej transmitujące branie spinningi dostępne na rynku. Jest to na pewno pierwsza w historii FUZJA Resonance System z dolnikiem wykonanym ze sztywnych grafitów, doskonale przenoszących falę akustyczną. Wrażenia, jakie odbiera łowiący takimi kijami spinnigista są niesamowite, a...

czytaj więcej »

Model ciężar wyrzutowy [g] dolnik [cm] długość [cm] długość transportowa [cm] ilość części [szt.] masa [g] Dostępność Cena
CHC-25-02-245 3-18 26 245 126 2 154
brakbrak
---

Mocne a jednocześnie czułe, trwałe i wytrzymałe wędziska spinningowe i castingowe wykonane w nowatorskim stylu. Według wielu użytkowników Guide Select to najlepiej transmitujące branie spinningi dostępne na rynku.

Jest to na pewno pierwsza w historii FUZJA Resonance System z dolnikiem wykonanym ze sztywnych grafitów, doskonale przenoszących falę akustyczną. Wrażenia, jakie odbiera łowiący takimi kijami spinnigista są niesamowite, a intesywność odbieranej informacji o pracy przynęty czy ataku ryby jest porównywalna z niewykonalnym w praktyce trzymaniem jednej ręki na blanku wędziska podczas łowienia.

Niewykonalnym dlatego, że do tego celu potrzebna byłaby po prostu trzecia kończyna górna. Każda szczytówka została oznaczona nazwą serii, długością i ciężarem wyrzutowym. Wędka Guide Select Tiny znakomicie nadaje się do delikatnego łowienia pstrągów przy użyciu przynęt z miekkiego plastiku. Żeby wykorzystać optymalnie parametry wędziska,  należy użyć cienkiej plecionki i długiego przyponu z żyłki lub fluorocarbonu. Wędka świetnie sprawdza się też przy łowieniu niewielkimi woblerami typu HORNET i MINNOW firmy SALMO.

Nowe są tu również koncepcja oraz sposób tworzenia specjalistycznego sprzętu. 24 członków Team Dragon otrzymało zadanie zaprojektowania wędziska do łowienia konkretną przynętą w określonym łowisku. Po spotkaniu, kiedy to powstała lista przynęt, wśród których znalazły się obrotówki Dragon-HRT, wahadłówki Dragon, woblery Salmo i wiele z testowanych już wówczas gum z dopiero powstającej oferty Dragon V-Lures, każdy z biorących udział w projekcie opisał precyzyjnie oczekiwania wobec swojego wędziska. Te dane, po przełożeniu na bardziej techniczny język, zostały przekazane głównemu konstruktorowi w fabryce, która od pięciu lat produkuje dla nas m.in. serię Team Dragon.

Stałymi założeniami dla całej serii była budowa blanku w koncepcji Slim Design oraz relatywnie grube ścianki blanku, zwiększające jego odporność na urazy mechaniczne. W taki sposób powstały 24 blanki, dopracowane później podczas testów. Cztery z nich oferujemy w dwóch wersjach uzbrojenia (spinning i casting), stąd też seria liczy w sumie 28 modeli. Charakterystyczny, nowatorski, a zarazem elegancki jest też design tych wędzisk – matowe blanki, matowe pokrycie elementów uchwytu wykonanych z tzw. wooven carbon i komponenty metalowe w kolorze tytanu. Wąskiego zakresu wyspecjalizowania parametrów wędzisk w fazie koncepcyjnej nie należy oczywiście rozumieć jako aż tak ścisłego zawężenia ich własności użytkowych.

Skinner Cast będzie równie dobrze współpracował z jerkami typu Fatso, Warrior czy Jack.

Tiny to piękna wędka do małych woblerków, ale także do miniaturowych obrotówek czy niewielkich gumek na lekkich główkach.

Hornet to po prostu spinning pstrągowy, do różnych woblerów w zakresie wielkości 4–7 cm.

Frisky, oprócz przynęty o tej nazwie, świetnie obsłuży każdego innego woblera średniej wielkości, a sprawdzi się także przy łowieniu sandaczy z opadu na ciężkie gumy. Trociowa w założeniu Cobra może w arsenale wielu spinningistów stać się podstawowym modelem na duże rzeki, np. Wisłę, a szczupakowy kij jigowy Reno Killer (tak nazywać się będzie jedna z nowych gum Dragona) może być z powodzeniem stosowany do trollingu dużymi woblerami bez downriggera.

Zwolennikom kołowrotków o stałej szpuli proponujemy aż 22 spinningi, w siedmiu różnych zakresach ciężarów rzutowych (od 2–10 g po 14–42 g) i w dziewięciu długościach (od 1.98 m do 2.95 m). Wszystkie charakteryzują się bardzo szybką akcją, smukłym blankiem, świetnym wyważeniem i stosunkowo krótkimi dolnikami.

Producent: 

Dragon

Kategoria: 

Wędki spinningowe

Podobne produkty: 

Wędki spinningowe Dragon

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: