Ten produkt nie jest już dostępny

Wędka Mikado SENSUAL ULTRAFAST SENSI-SPIN

OCENA:
4.5/5 (ocen: 42)
 
Dopracowane spinningi przystosowane do połowu drapieżników na niewielkie przynęty. Wykonane z włókna węglowego o wysokim współczynniku sprężystości uzyskały doskonałe parametry takie jak lekkość i szybką szczytowa akcję które są nieodzowne przy precyzyjnych połowach. Kije na całej swojej długości zostały wzmocnione spiralnym oplotem stanowiącym swoisty kręgosłup blanku gwarantujący wystarczający zapas mocy w sytuacjach gdy po braniu okaże się...

czytaj więcej »

Model ciężar wyrzutowy [g] długość [cm] długość transportowa [cm] ilość części [szt.] masa [g] Dostępność Cena
WA840-220 8 220 114 2 126
brakbrak
---
WA840-240 10 240 123 2 136
brakbrak
---
WA840-260 12 260 134 2 146
brakbrak
---
WA840-280 13 280 144 2 162
brakbrak
---

Dopracowane spinningi przystosowane do połowu drapieżników na niewielkie przynęty. Wykonane z włókna węglowego o wysokim współczynniku sprężystości uzyskały doskonałe parametry takie jak lekkość i szybką szczytowa akcję które są nieodzowne przy precyzyjnych połowach. Kije na całej swojej długości zostały wzmocnione spiralnym oplotem stanowiącym swoisty kręgosłup blanku gwarantujący wystarczający zapas mocy w sytuacjach gdy po braniu okaże się że mamy do czynienia zamiast z okoniem- z dużym szczupakiem lub sandaczem.

Wędki Sensual Ultrafast Sensi Spin obsługują wszelkie nieduże przynęty w podanej masie wyrzutowej, a dzięki pełnej i czułej szczytówce z włókna węglowego, także gumowe imitacje rybek, raczków i innych wodnych żyjątek prowadzone zarówno na bocznym troku jak i uzbrojone główką jigową. Wędziska zostały precyzyjnie wyważone przez co wyposażone nawet w niewielki kołowrotek posiadają środek ciężkości w okolicach rękojeści co odbija się brakiem zmęczenia reki nawet po długim wedkowaniu. Doskonałej jakości przelotki pozwalają na stosowanie plecionek, a uchwyt kołowrotka zintegrowany z rękojeścią doskonale pasuje do wszystkich modeli kołowrotków.

Producent: 

Mikado

Kategoria: 

Wędki spinningowe

Podobne produkty: 

Wędki spinningowe Mikado

Metody wędkarstwa: 

Wędkarstwo spinningowe

2009-08-21
Posiadam od marca wersję 240 (10g). Rzeczywiście akcja wędziska jest superszybka, porównywałem z Mikado Black Draft, które przy Sensualu wypada jakby miała akcję typu kluska (a przecież aż tak miękki to on znowu nie jest). Ale tego samego nie mogę powiedzieć o samej wklejanej (szklanej) częsci która jest dość miękka i czuła co mnie mile zaskoczyło podczas łowienia. Co prawda można się przyczepić, że ugięcie nie przechodzi idealnie ze szczytówki na resztę blanku, ale taki już urok szybkich wklejanek. Za to na dolniku czuć sporo z pracy przynęty.

Jeśli chodzi o pracę pod przynętami i rzuty. Po przyzwyczajeniu się do akcji kija(z czym akurat ja nie miałem problemów bo lubię takie wędziska) i wykorzystywaniu przy rzucie wklejki można posyłać celnie i dość daleko nawet malutkie przynęty.

Na prawdę dobrze rzuca się rzuca i prowadzi mini woblerki (0,5-3g).

Gumeczki na główkach 0,5-5g również dobrze lecą. Największą główkę jaką założyłem była 7g, ale większych nie polecam bo zaczynają się problemy z celnością, o odległości nie wspominając.

Z troczkiem dobrze daje sobie radę. Obciążenia jakich używałem to 3-6g i przy tych zestawy lecą wręcz bajecznie. Bardzo dobrze widać i czuć rodzaj podłoża, czy są kamienie, piasek czy roślinność.

Obrotówki - tylko te mniejsze. Uważam, że max to rozmiar paletki 2 aglia/comet i to też tylko przy wolnym prowadzeniu bo w większym nurcie szczytówka całkiem się gnie i przez to brań nie będzie widać, znika więc wtedy sens wklejki. "Zerówki" latają aż miło, a i z prowadzeniem nie ma problemów, widać kiedy się stuka o dno a kiedy przeciąga po roślinności, kiedy "pracuje" a kiedy "zgaśnie".

Do cech technicznych - przelotki dobre - nie słychać żyłki (plecionki nie testowałem), gładkie.
Korek - przede wszystkim tzw. "ciepły" uchwyt kołowrotka! Bardzo przyjemne w chłodniejsze dni. Na jedną rzecz jednak zwrócę uwagę - uchwyt jest nieco grubszy niż reszta korka i osobom o mniejszych dłoniach może to przeszkadzać, że jest trochę więcej "w garści", ale kwestia gustu. Poza tym - jak to korek - z czasem nieco ciemnieje, najbardziej "pod ręką".
Wyważenie niemalże idealne z kołowrotkiem wielkości 2000 (punkt równowagi wypada gdzieś w połowie górnej części korka), bardzo dobrze się trzyma i rzuca nawet z jednej ręki.

Do tej pory znalazłem jedną aczkolwiek niedużą wadę. Chodzi o klejenie się żyłki do wklejanej części - przelotki są blisko blanku i stąd problem. Najbardziej przeszkadza przy rzucaniu najmniejszymi przynętami o masie np. 1-1,5g.

Używany z żyłkami 0,18 i 0,14.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: