Kołowrotek Shimano Twin Power FD

OCENA:
3.6/5 (ocen: 47)
 
Twin Power FD jest efektem wielu lat pracy naszych inżynierów, którzy za wszelką cenę chcieli wyeliminować słabe punkty standardowej konstrukcji kołowrotka spinningowego. Najnowszy Twin Power FD może pochwalić się obudową i rotorem wykonanymi z odkutego na zimno aluminium.  Shimano Twin Power od ponad 30 lat tworzy historię naszej marki. Z tym większą dumą prezentujemy najnowszy model tego kołowrotka - odzwierciedlający naszą wizję dla...

czytaj więcej »

Produkt dostępny w 4 wariantach

Cena od: 1 897,19 zł

Koszt dostawyWysyłka GRATIS!

Wybierz model
Model masa [g] przełożenie nawój [cm] ilość łożysk [szt.] moc hamulca [kg] wersja pojemność szpuli [mm/m] dodatkowa szpula Dostępność Wysyłka Najniższa cena (30 dni) Cena ℹ️
tpc3000fd 215 5.3 78 9 9 3000 0.25/210 0.30/130 0.35/100 nie
wysyłka w ciągu 24h1 szt.
24h
2 107,99 zł 1 897,19 zł
Dodać Odejmować
TP4000PGFD 275 4.4 72 9 11 4000 PGFD 0.30/180 0.35/130 nie
wysyłka w 48h1 szt.
48h
2 126,99 zł 1 914,29 zł
Dodać Odejmować
TP4000FD 255 5.3 87 9 11 4000 FD 0.30/180 nie brak
brak
--- ---
tpc3000xgfd 215 6.4 94 9 9 3000 XGFD 0.30/130 0.35/100 nie brak
brak
--- ---

Twin Power FD jest efektem wielu lat pracy naszych inżynierów, którzy za wszelką cenę chcieli wyeliminować słabe punkty standardowej konstrukcji kołowrotka spinningowego. Najnowszy Twin Power FD może pochwalić się obudową i rotorem wykonanymi z odkutego na zimno aluminium. Shimano Twin Power od ponad 30 lat tworzy historię naszej marki. Z tym większą dumą prezentujemy najnowszy model tego kołowrotka - odzwierciedlający naszą wizję dla supermocnych kołowrotków z rodziny CoreSolid.

Dzięki dopracowaniu elementów obudowy i napędu, Twin Power zyskał niespotykaną dotąd wytrzymałość. Nowy model został wykonany w opatentowanej technologii HAGANE, która wykorzystuje supermocne mechanizmy, odkute na zimno z jednego kawałka metalu. Znajdziemy w nim sztywną i wytrzymałą obudowę aluminiową HAGANE, wspartą równie sztywnym i odpornym na przeciążenia rotorem. We wnętrzu pracuje odkuta na zimno przekładnia główna HAGANE, która została wykonana bez zbędnej obróbki mechanicznej czy cieplnej. Proces odkuwania sprawia, że struktura metalu nie ulega znaczącej zmianie, więc elementy tak wykonane są mniej podatne na zużycie lub odkształcenie. Dzięki temu zarówno obudowa jak i przekładnia posłużą dłużej, znosząc dzielnie większe, oddziałujące na nie siły.

Wytrzymałość to jedno, ale jakość pracy była dla nas równie istotna. Dlatego mechanizm napędowy został oparty o najlepsze rozwiązania, spotykane chociażby w naszym flagowym kołowrotku Stella FJ. Znajdziemy tu napęd X-SHIP, ustabilizowany obustronnie na dodatkowych łożyskach dla pełnej amortyzacji podczas wystąpienia przeciążeń. Tak skonstruowany napęd wolniej się zużywa i eliminuje możliwość zakleszczenia się poszczególnych elementów w krytycznej sytuacji. Dodatkowo, wspierają go zębatki Micromodule II-generacji, które za sprawą mikroskopijnych zębów generują mniejsze tarcie i są lepiej spasowane, ograniczając tym samym wibracje podczas kręcenia korbą. System napędu wyciszyliśmy, stosując technologię SilentDrive – odpowiadającą za idealne spasowanie mechanizmów – przez co kołowrotek prezentuje nie tylko przyjemną i niewyczuwalną, ale również prawie że bezdźwięczną pracę. Wszystko to, by użytkownik mógł cieszyć się każdą chwilą korzystania z tego modelu.Shimano

Twin Power FD posiada 9 najwyższej klasy japońskich łożysk, uszczelnionych obustronnie dla jak najlepszej żywotności. Ich niezmiennie dobrą pracę wspiera uszczelniona konstrukcja X-Protect, wykorzystująca fizyczną, labiryntową barierę dla powstrzymania wody przed dostaniem się do wnętrza kołowrotka. To samo uszczelnienie chroni łożysko w rolce prowadzącej, która jest najbardziej newralgicznym miejscem każdego kołowrotka. By podkreślić profesjonalizm tego modelu, zastosowaliśmy w nim również system nawoju krzyżowego Aero Wrap oraz specjalnie wyprofilowaną, aluminiową szpulę Long Stroke, gwarantującą oddawanie dalszych i bardziej celnych rzutów.

Niezawodność w krytycznych sytuacjach zapewni precyzyjny, mocny hamulec wodoodporny o sile docisku szpuli wynoszącej nawet 11kg (zależnie od rozmiaru kołowrotka), oraz jednoczęściowa korba aluminiowa, wkręcana bezpośrednio w przekładnię dla efektywnego przełożenia mocy na elementy napędowe. Twin Power FD jest dostępny w rozmiarach 1000-C5000, w kilku wersjach przełożenia (Power Gear PG, standard, szybkie HG, bardzo szybkie XG) oraz opcjach szpuli (standard, płytka S, pośrednia M). Dzięki tak szerokiemu spektrum, każdy znajdzie tu model odpowiedni względem indywidualnych potrzeb i zastosowań. Na koniec dodamy, że kołowrotek ten jest wyprodukowany w 100% w Japonii, jako jeden z nielicznych w naszej ofercie. Jest to gwarancją najwyższej kontroli jakości i spasowania poszczególnych elementów.

Producent: 

Shimano

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Shimano

2023-11-15
"Musiałeś" kupić Twinka, normalnie współczuje
Michał Ż, Gdynia
2023-11-14
Nie ma co się przyczepiać do tego kołowrotka - kołowrotek bardzo dobry. Ja musiałem go kupić ze względu na wyważenie wędki spiningowej. Jest cięższy niż inne modele podobnej jakości.
Piotr Z, Wejherowo

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: