Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Dragon Mega Baits LD Carp

OCENA:
4.4/5 (ocen: 38)
 
Jeden z najnowocześniejszych karpiowych kołowrotków klasy Long Distance dostępnych obecnie na rynku. Długa, a przy tym płytka i pojemna szpula do dalekich rzutów, solidny korpus, stalowa korbka z dużym, ergonomicznym uchwytem, wysokiej klasy łożyska toczne i ślimakowy napęd posuwu szpuli w połączeniu z systemem wolnego biegu szpuli. Kołowrotek odgrywa bardzo dużą rolę w łowieniu karpi. Często poddany jest dużym przeciążeniom i jeśli w...

czytaj więcej »

Model ilość łożysk bb [szt.] ilość łożysk rb [szt.] kolor masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie Dostępność Cena
CHI-16-01-160 9 1 szary 695 0.35/300 4.5
brakbrak
---
CHI-16-01-165 9 1 szary 678 0.40/290 4.5
brakbrak
---

Jeden z najnowocześniejszych karpiowych kołowrotków klasy Long Distance dostępnych obecnie na rynku. Długa, a przy tym płytka i pojemna szpula do dalekich rzutów, solidny korpus, stalowa korbka z dużym, ergonomicznym uchwytem, wysokiej klasy łożyska toczne i ślimakowy napęd posuwu szpuli w połączeniu z systemem wolnego biegu szpuli.

Kołowrotek odgrywa bardzo dużą rolę w łowieniu karpi. Często poddany jest dużym przeciążeniom i jeśli w takiej chwili ulegnie awarii, to stracimy holowaną rybę i będziemy musieli przerwać wędkowanie. Podczas łowienia karpi nie ma miejsca na pomyłki, bo za każdy błąd taktyczny wędkarz płaci cenę najwyższą – brak ryby na wędce. Za awarię sprzętu wędkarz także płaci cenę najwyższą – utratę holowanej ryby. A w karpiowaniu stawka jest wysoka, bo coraz częściej łowimy karpie o imponującej masie, ważące grubo ponad 10 kg. Kto holował rybę pełną gwałtowności i ważącą 13-15 kg wie, że jest to istny żywioł na wędce. Wędkarz, widząc wyginający się każdy element trzeszczącego wędziska, zdaje się na niezawodność sprzętu i modli się w duchu, aby w kołowrotku nie pękła sprężynka, nie wyłamały się ząbki trybików, aby wytrzymał kabłąk i nie zatarł się hamulec.

Jest przygotowany do obsługi wędki karpiowej, wytrzymuje duże przeciążenia i mieści wystarczającą ilość linki: żyłki 0,35 mm – 300 m, żyłki 0,40 mm – 290 mm. Do złowienia karpia o wadze 15 kg, w łowisku z małą ilością zaczepów, wystarcza żyłka o średnicy 0,26-0,30 mm, a więc kołowrotek oferuje pojemność szpuli zdolną obsłużyć łowienie najcięższych karpi. Z doświadczenia wiem, że rolka na kabłąku pracuje znakomicie, sam kabłąk – bez zastrzeżeń. Niezwykle istotnym elementem jest mechanizm wolnego biegu szpuli – również i on pracuje bezawaryjnie i bez zastrzeżeń. Regulacja docisków szpuli w hamulcu i wolnym biegu szpuli posiada bardzo szeroki zakres i wysoką precyzję.

Wszystkie uchwyty na kołowrotku są duże i ergonomiczne (poręczne), łatwo je ująć palcami i użytkować zgodnie z przeznaczeniem.To bardzo dobry kołowrotek, godny zaufania na czas walki z dużą rybą i zasługuje na stałą obecność przy wędziskach zarówno adepta i doświadczonego, karpiowego wygi.

Producent: 

Dragon

Kategoria: 

Kołowrotki karpiowe

Podobne produkty: 

Kołowrotki karpiowe Dragon

Metody wędkarstwa: 

Wędkarstwo karpiowe

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: