Pomocnik Wędkarza

Kołowrotek Dragon FISHMAKER II FD1100i (125, 135)

OCENA:
4.4/5 (ocen: 51)
 
Fishmaker II FD1100i to druga generacja świetnych kołowrotków Fishmaker. Model FD1100i jest najwyższym modelem tej serii posiadający 10 łożysk kulkowych, jednocześnie różniąc się tym od swojego mniejszego „kuzyna” FD900i; charakteryzuje się równie płynną i nienaganną pracą. Dragon stworzył kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było . U podstaw naszych...

czytaj więcej »

Produkt dostępny w 3 wariantach

Cena od: 327,37 zł

Koszt dostawy Wysyłka GRATIS!

Wybierz model
Model hamulec ilość łożysk bb [szt.] ilość łożysk rb [szt.] masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie nawój [cm] Dostępność Cena
CHI-15-24-125 FD 10 1 297 0.20/150 4.4 74
wysyłka w ciągu 24h1 szt.
436,49 zł
327,37 zł
Dodać Odejmować
CHI-15-24-135 FD 10 1 307 0.25/150 4.4 80
do 5 dni roboczych
462,19 zł
369,75 zł
Dodać Odejmować
CHI-15-24-130 FD 10 1 299 0.22/150 4.4 77
brakbrak
---

Fishmaker II FD1100i to druga generacja świetnych kołowrotków Fishmaker. Model FD1100i jest najwyższym modelem tej serii posiadający 10 łożysk kulkowych, jednocześnie różniąc się tym od swojego mniejszego „kuzyna” FD900i; charakteryzuje się równie płynną i nienaganną pracą.

Dragon stworzył kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było. U podstaw naszych założeń było zbudowanie kołowrotka o jak największej średnicy szpuli przy relatywnie niewielkim, lecz bardzo mocnym i wytrzymałym korpusie, a także stworzenie mechanizmu napędu pozwalającego na nawijanie dużej ilości żyłki na jeden obrót korbką przy jednocześnie dość małym przełożeniu, co zawsze znakomicie wpływa na komfort wędkowania i trwałość elementów przekładni. Fishmaker II jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji „V”.

Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest znacząca poprawa uzyskiwanych odległości rzutu (nawet o 30%), perfekcyjne układanie linki na szpuli, możliwość użycia znacząco większych podkładek ciernych w hamulcu (powierzchnia podkładek ciernych zwiększyła się o ponad 100%), co znacząco poprawiło jego precyzję działania i płynność dozowania siły oporu.

Duża szpula pozwoliła też ograniczyć przełożenie głównej przekładni, co wydłużyło jej żywotność i poprawiło komfort łowienia. Do budowy kołowrotków Fishmaker użyto najwyższej jakości materiałów, w tym łożysk wytwarzanych w Japonii i w Niemczech a także mechanicznie wycinanych przekładni klasy HEG (High Efficiency Gear), osadzonych w nieodkształcalnej i bardzo sztywnej ramie nośnej, co sprawia, że nasze kołowrotki spełniają wysokie standardy jakości, pracują bezawaryjnie i oferują swoim właścicielom dużą pewność i olbrzymi komfort łowienia. Dzięki stosowanym materiałom i technologiom są nie tylko lżejsze i sztywniejsze, ale i bardziej wytrzymałe, a ich elementy charakteryzują się małą masą i nieprawdopodobną trwałością.

Specyfikacja:

 • Szpula główna, jak i zapasowa jest duraluminiowa z krawędzią pokrywaną TiN
 • Hamulec przedni, wielotarczowy o płynnej regulacji
 • Główna przekładnia klasy HEG
 • System oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową
 • Wodzik poprawiający układanie żyłki
 • Jednokierunkowe łożysko oporowe
 • Dynamiczne wyważanie SBS
 • Rurkowy kabłąk i rolka pokryte TiN
 • Korpus typu SLIM BODY
 • Szeroka rolka prowadząca redukująca skręcenie
 • 5 lat gwarancji!!!

Dostępna jest również wersja FD900i, do której informacje znajdziesz klikając tutaj -> link

Producent: 

Dragon

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Dragon

Metody wędkarstwa: 

Wędkarstwo spinningowe

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: