Pomocnik Wędkarza
Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Dragon FISHMAKER II FD900i

OCENA:
4.2/5 (ocen: 13)
 
Kontynuacja świetnych kołowrotków Fishmaker, wydając drugą generację. Model FD900i pomimo mniejszej ilości łożysk od najwyższego modelu tej serii, charakteryzuje się równie płynną i nienaganną pracą. Dragon stworzył kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było . U podstaw naszych założeń było zbudowanie kołowrotka o jak największej średnicy szpuli przy...

czytaj więcej »

Model hamulec ilość łożysk bb [szt.] ilość łożysk rb [szt.] masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie nawój [cm] Dostępność Cena
CHI-15-24-925 FD 8 1 296 0.20/150 4.4 74
brakbrak
---
CHI-15-24-930 FD 8 1 298 0.22/150 4.4 77
brakbrak
---
CHI-15-24-935 FD 8 1 306 0.25/150 4.4 80
brakbrak
---

Kontynuacja świetnych kołowrotków Fishmaker, wydając drugą generację. Model FD900i pomimo mniejszej ilości łożysk od najwyższego modelu tej serii, charakteryzuje się równie płynną i nienaganną pracą.

Dragon stworzył kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było. U podstaw naszych założeń było zbudowanie kołowrotka o jak największej średnicy szpuli przy relatywnie niewielkim, lecz bardzo mocnym i wytrzymałym korpusie, a także stworzenie mechanizmu napędu pozwalającego na nawijanie dużej ilości żyłki na jeden obrót korbką przy jednocześnie dość małym przełożeniu, co zawsze znakomicie wpływa na komfort wędkowania i trwałość elementów przekładni. Fishmaker II jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji „V”.

Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest znacząca poprawa uzyskiwanych odległości rzutu (nawet o 30%), perfekcyjne układanie linki na szpuli, możliwość użycia znacząco większych podkładek ciernych w hamulcu (powierzchnia podkładek ciernych zwiększyła się o ponad 100%), co znacząco poprawiło jego precyzję działania i płynność dozowania siły oporu.

Duża szpula pozwoliła też ograniczyć przełożenie głównej przekładni, co wydłużyło jej żywotność i poprawiło komfort łowienia. Warto tu podać nieosiągalny jak dotąd dla innych firm parametr: w modelach FD35 przy przełożeniu 1:4.4 i wadze kołowrotka na poziomie 300g nawój żyłki na jeden obrót korbką wynosi aż 80cm! Do budowy kołowrotków Fishmaker użyto najwyższej jakości materiałów, w tym łożysk wytwarzanych w Japonii i w Niemczech a także mechanicznie wycinanych przekładni klasy HEG (High Efficiency Gear), osadzonych w nieodkształcalnej i bardzo sztywnej ramie nośnej, co sprawia, że nasze kołowrotki spełniają wysokie standardy jakości, pracują bezawaryjnie i oferują swoim właścicielom dużą pewność i olbrzymi komfort łowienia. Dzięki stosowanym materiałom i technologiom są nie tylko lżejsze i sztywniejsze, ale i bardziej wytrzymałe, a ich elementy charakteryzują się małą masą i nieprawdopodobną trwałością.

Specyfikacja:

 • Szpula duraluminiowa z krawędzią pokrywaną TiN
 • Zapasowa duraluminiowa szpula typu „V”
 • Hamulec przedni, wielotarczowy o płynnej regulacji
 • Główna przekładnia klasy HEG
 • System oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową
 • Wodzik poprawiający układanie żyłki
 • Jednokierunkowe łożysko oporowe
 • Dynamiczne wyważanie SBS
 • Rurkowy kabłąk i rolka pokryte TiN
 • Korpus typu SLIM BODY
 • Szeroka rolka prowadząca redukująca skręcenie
 • 5 lat gwarancji!!!

Dostępna jest również wersja FD1100i, do której informacje znajdziesz klikając tutaj -> link

Producent: 

Dragon

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Dragon

Metody wędkarstwa: 

Wędkarstwo spinningowe

2018-11-11
Polecam. Wzorowy kołowrotek do spinningu o średnim ciężarze wyrzutowym. Mam go już 4 lata i pracuje jak nowy.
Krzysztof K, Żołynia

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: