Ten produkt nie jest już dostępny

Kołowrotek Shimano Aero 4000 FA feeder

OCENA:
4.0/5 (ocen: 23)
 
Kołowrotek wykonany w koncepcji aero z ogromnym przełożeniem (5,8:1) skonstruowany z myślą o średnio i długo dystansowych połowach na feedery.  Nawój tego kołowrotka to 104cm! Przy jednym pełnym obrocie korby. Powiększona szpula zaopatrzona w system A-RC powoduje, że koszyczki latają na imponujące odległości. Kołowrotek dostarczony jest z głęboką szpulą zapasową, która pomieści 260m żyłki 0,25mm a po założeniu reduktora matchowego szpula...

czytaj więcej »

Model hamulec masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie ilość łożysk [szt.] Dostępność Cena
AERO4000FFA przedni 340 0.30/180 5,8:1 3 SA-RB + 1
brakbrak
---

Kołowrotek wykonany w koncepcji aero z ogromnym przełożeniem (5,8:1) skonstruowany z myślą o średnio i długo dystansowych połowach na feedery.  Nawój tego kołowrotka to 104cm! Przy jednym pełnym obrocie korby. Powiększona szpula zaopatrzona w system A-RC powoduje, że koszyczki latają na imponujące odległości. Kołowrotek dostarczony jest z głęboką szpulą zapasową, która pomieści 260m żyłki 0,25mm a po założeniu reduktora matchowego szpula staje się ultra płytka zapewniając komfortowe łowienie żyłkami o małych średnicach.

Aero Concept -  siłą nowego konceptu aero jest potężne zaplecze projektowo-inżynieryjne Shimano połączone z Japońską tradycją do tworzenia najwyższej jakości kołowrotków o niespotykanym designie, 3 nowe kołowrotki mieszczące się w tej koncepcji mają specjalnie powiększone szpule i rotory, wszystko wsparte na kompaktowych rozmiarach korpusie. Daje to niespotykane możliwości rzutowe oraz ogromne nawoje kołowrotków przy stosunkowo niewielkiej wadze. Kołowrotki Aero posiadają mechanizm X-Ship, który daje im niespotykaną gładkość pracy oraz odpowiednie wykorzystanie mocy.

Systemy i specyfikacja techniczna kołowrotka: 

  • Łożyska S-ARB - Oryginalne łożyska A-RB o wysokiej odporności na korozję z dodatkowymi osłonami zabezpieczającymi przed piachem, solą i pyłem.

    Super Stopper II - Dzięki super stopper II, gdy kołowrotek jest ustawiony na tryb antyrewersyjny, nie ma na korbce żadnego luzu. Zawsze niezawodny i pewny. 
  • X-Ship System - Wałek zębaty jest podparty z obu końców przez łożyska S-ARB, przez co pracuje super płynnie, a także jest odporny na korozję. Większe koło napędowe przekazuje więcej mocy na wałek zębaty. Rezultatem jest bardziej płynne działanie i lepsze wykorzystanie mocy.
  • Aero Wrap II - Shimano doprowadziło system układanie linki do perfekcji. Układane blisko siebie równoległe zwoje w połączeniu z 2-biegową oscylacją zapewniają bardziej płynne, dłuższe rzuty.
  • Floating Shaft II - System zwiększający żywotność mechanizmu napędu szpuli.
  • Mainteance Port - Umożliwia bezpośredni smarowanie mechanizmów kołowrotka bez potrzeby ich wyjmowania. W każdym kołowrotku systemu S i SR znajduje się mały otworek do smarowania olejem, przez który można wprowadzić zatwierdzony przez producenta środek smarujący.
  • Waterproof Drag - Przez zastosowanie gumowych uszczelek hamulec zabezpieczony jest przed przedostawaniem się wody lub piasku.
  • Szpula AR-C - nowy, opatentowany kształt szpuli z V-kształtnym rantem, dzięki któremu można oddawać dłuższe i bardziej dokładne rzuty.
Producent: 

Shimano

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: