Kołowrotek Daiwa Certate

OCENA:
3.9/5 (ocen: 31)
 
Nowego Certate udoskonaliliśmy na każdej płaszczyźnie. Między innymi dzięki tak fascynującym rozwiązaniom, jak łożyska Mag Sealed, hamulec ATD czy rotor Zaion Air. "Zaczyna się nowa era w konstrukcji kołowrotków". Z tym mottem Certate w roku 2004 jako okręt flagowy kolejnej generacji wyznaczył nowe standardy. Każdy kolejny Certate musi wnosić na scenę nową jakość, by podołać oczekiwaniom. Wraz z nowym Certate 16' prezentujemy prawdopodobnie...

czytaj więcej »

Produkt dostępny w 4 wariantach

Cena od: 1 899,98 zł

Koszt dostawy Wysyłka GRATIS!

Wybierz model
Model masa [g] pojemność szpuli [mm/m] przełożenie ilość łożysk [szt.] Dostępność Cena
10407-725 240 0.23/200 4.8 10
wysyłka w ciągu 24h1 szt.
1 899,98 zł
Dodać Odejmować
10407-730 265 0.28/200 4.8 10
wysyłka w ciągu 24h1 szt.
1 999,99 zł
Dodać Odejmować
10407-740 405 0.33/250 5.7 8
wysyłka w ciągu 24h1 szt.
2 299,99 zł
Dodać Odejmować
10407-710 205 0.11/150 4.8 10
brakbrak
---

Nowego Certate udoskonaliliśmy na każdej płaszczyźnie. Między innymi dzięki tak fascynującym rozwiązaniom, jak łożyska Mag Sealed, hamulec ATD czy rotor Zaion Air. "Zaczyna się nowa era w konstrukcji kołowrotków". Z tym mottem Certate w roku 2004 jako okręt flagowy kolejnej generacji wyznaczył nowe standardy. Każdy kolejny Certate musi wnosić na scenę nową jakość, by podołać oczekiwaniom. Wraz z nowym Certate 16' prezentujemy prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną linię produktów, jaka kiedykolwiek pojawiła się na rynku.

DAIWA od zawsze pełniła rolę pioniera. W obszarze technologii uszczelniania kołowrotków stworzyliśmy niepowtarzalny mechanizm ochronny w postaci mechanizmu Mag Sealed. Sprawia on, że najważniejsze elementy niezwykle skutecznie zabezpieczone zostają przed zgubnym wpływem wody i cząsteczek brudu. W przypadku Certate 16' oprócz głównej osi za pomocą łożysk Mag Sealed uszczelniona jest również oś korbki. W ten sposób DAIWA wyeliminowała jedną z głównych bolączek i najczęściej spotykanych zgłoszeń serwisowych. W najnowszej serii nastąpiła kolejna optymalizacja wagi dzięki zastosowaniu materiału Zaion. Nowy Certate '16 wyoposażony został w najlżejszy rotor w historii. Poskutkowało to zmniejszeniem oporów rotacyjnych o ok. 15%. Im mniejsze opory, tym lepszy kontakt i czucie przynęty. Oprócz zwiększenia efektywności pracy rotora i siły zwijania poprawione zostało również działanie hamulca. Zoptymalizowane wyważenie rotora i toważyszące mu zmniejszenie wibracji poprawia kontrolę nad przynętą w trakcie jej prezentacji, co idealnie sprawdza się przy wolniejszych technikach prowadzenia. Wciąż aktualny trend polowania na kapitalne okazy coraz lżejszym i delikatniejszym sprzętem wymaga szczególnie dopieszczonego hamulca. Nowy hamulec DAIWA ATD w odróżnieniu od zwykłych systemów startuje bez spotykanego zazwyczaj początkowego wyższego oporu, precyzyjnie utrzymując ustawioną siłę hamowania. Ilość ryb spadających z haka w trakcie holu, a także zerwania żyłki zostają dzięki niemu wyraźnie zredukowane. Jednoczęściowy korpus w naszych modelach HD (Heavy Duty) zapewnia doskonałą stabilność. Dzięki niemu w ekstremalnych sytuacjach możecie pójść na całość. Jednoczęściowa konstrukcja sprawia, że obudowa i mechanizm tworzą idealną, stabilną  jedność. Korpus jest również bardziej odporny na odkształcenia od zwyczajnych modeli. Kolejną zaletą jest jeszcze większa szczelność obudowy. Jednoczęściowa konstrukcja umożliwiła zastosowanie powiększonego koła napędowego, które w porównaniu do Certate 04 poprawiło efektywność przenoszenia siły i płynność pracy pod obciążeniem o 72%. Certate 16' to więcej, niż tylko kolejna generacja pewnej serii - to bezkompromisowa wizja dla jeszcze większej radości z łowienia.

Charakterystyka:

 • Made in Japan
 • Korpus HARDBODYZ®
 • Oś kołowrotka zabezpieczona MAGSEALED®
 • Rolka prowadząca zabezpieczona MAGSEALED®
 • 10 Łożysk kulkowych (w tym 5 "CRBB®")
 • Rotor ZAION® AIR ROTOR®
 • System hamulca ATD™
 • Mechanizm Tough Drive Gear (TDG)
 • Przekładnia DIGIGEAR® II
 • Silent Oscillation system
 • Rolka prowadząca Twist Buster® II
 • Kabłąk AIR BAIL®
 • Nawój Cross Wrap™ - krzyżowe nawijanie żyłki
 • Blokada obrotów wstecznych Infinite Anti-Reverse®
 • Anti Backlash System II (ABS® II)
 • Aluminiowa szpula ABS® II
Producent: 

Daiwa

Podobne produkty: 

Kołowrotki spinningowe Daiwa

Brak komentarzy.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Jeśli znalazłeś błąd w opisie lub parametrach technicznych prosimy o przesłanie nam swojej uwagi:
  Zgłoś błąd w opisie

Rabat - 10%

Zostań stałym klientem
i korzystaj z rabatu 10%

Prezent

do każdego zamówienia

Najniższa cena

dowiedz się więcej

30 dni

Masz 30 dni na zwrot i wymianę towaru

Zobacz również: